Horti Gábor
Horti Gábor Entertéjnőr-interpretőr, minden, amit máshol nem, vagy nem így mondanak

Quo vadis magyar sport?

Szóval hazaért mindenki! Az összes nép éljenez, ragacsosra szelfizték magukat a főhősökkel! Viszont lassan magához térhet mindenki a nyolc arany okozta ájulatból, mert a kép csalóka. Minél több arany! Ez mindennek a fokmérője Magyarországon! De azt a nyolcat alig pár ember között kell porciózni. Ami sokkal rosszabb és a hümmögők, elemzők erről nyilvánoskodnak.

Rengetegen azért kerültek ki a riói olimpiára, mert négy évvel korábban berobbantak. Meglepetést okoztak, bíztak bennük, megkaptak mindet, aztán most meg a vaku fényében szépen hazaosonnak. Elmért időzítésről, becsapós Eb dicsőségről beszélnek. Meg ami a legkeményebb: a nyilvánosságot hibáztatják a bukás miatt!  


Németh Kornél
Németh Kornél 5 évig kommentáltam, most itt mondom el, mi is zajlik a 20*40-es játéktéren

Trónfosztás

Új a király, új a királynő, pedig „csak” annyi történt, hogy a dán férfiak és az orosz hölgyek nyerték meg az olimpiai kézilabdatornát. Hogy a sikerük teljesen megérdemelt, azt talán az jelzi a legjobban, hogy a triplázásra készülő uralkodókat győzték le a koronázás előtt. Mikkel Hansent képtelenség volt megállítani, Oroszország meg végigverte az egész mezőnyt.

Azt már az olimpia előtt is tudtuk, hogy a dánok legjobbja mostani fizimiskáját nézve egy Axl Rose bőrbe bújt úr az űrből, de amit Mikkel Hansen csinált ezen a tornán arra nem nagyon vannak szavak. Nem szeretnék túlzásokba esni, de milyen jelzőt lehet arra mondani, aki az egyenes kieséses szakaszban Szlovéniának, Lengyelországnak és Franciaországnak 26 gólt rámol be, úgy, hogy nyolc alatt egyik meccsen sem áll meg? Nem is csoda, hogy a torna legjobbja lett, ott van az álomcsapatban, a gólkirályi címről egyetlen találttal maradt le.


Horti Gábor
Horti Gábor Entertéjnőr-interpretőr, minden, amit máshol nem, vagy nem így mondanak

Tényleg nincs egy "öreg", aki szólni merne?

Most nem akarok azzal jönni, hogy régen más volt. Nem volt más. Akkor is voltak vagány sportolók, akik kikapcsolták egy kicsit a buli miatt az agyukat. Ha pedig megbuktak, vitték magukkal a keresztjüket. Rosszabb esetben beszervezték őket, kicsit dalolni a sportoló társadalomról. A náluk is rosszabb fiúkról a saját bőrük mentése érdekében.

De olyat nem lehetett látni, hogy direkt belebrunyáltak a ventillátorba és az áramot hibáztatták a balhéért.

Mint ez a Dudás fiú. A kajakos. Én értem, hogy őket nem a neurológia szimpozionra készítik fel a vízitelepen. De ha már lebuktak, jól láthatóan égnek, akkor újabb balhéval ne hergeljék a népeket maguk ellen.

Állítólag az volt az ürügy, hogy az egyik ruhás boltban kinevették őket az eladók. Erre a főhős és partnernője bosszúból elloptak 80 ezer forint értékű ruhát. Amit egyébként, - ha átlagoljuk a fizetésüket,- pont három napi munkával keresnek meg. Ha kicsit alábecsültem a kajakosok, a menő, vagy inkább már csak volt menő kajakosok fizuját, bocs. Ígérem, senki sem fogok meglopni, ha kinevetnek a pontatlanságom miatt.


Németh Kornél
Németh Kornél 5 évig kommentáltam, most itt mondom el, mi is zajlik a 20*40-es játéktéren

Ezt kell csinálni-e?

Nem rajongok a birkózásért, de az olimpiákon mindig figyelemmel követem a magyarok szereplését. Mivel egyébként nem nézem, nem is értek hozzá. Ezeket a sorokat olvasva gondolatban az ország háromnegyede bólogathatott.

Az elmúlt két napban viszont ez, a szakértőnek egyáltalán nem nevezhető tömeg (is) egy emberként ugrott talpra (értsd: hőbörgött, méltatlankodott, káromkodott, csalást kiáltott), amikor előbb Bácsi Pétertől, majd Lőrincz Viktortól vettek el egy-egy érmet az olimpián. Bácsi elődöntője egyetlen kamuponttal dőlt el, Lőrincz bronzcsatájában pedig az utolsó kamupont döntött.

 

Azokban a sportágakban, ahol a játékvezetők kezébe adnak emberi sorsokat, mindig lesznek nagy tragédiák. Itt nyugodtan gondolhatunk egy utolsó percben meg nem adott büntetőre fociban vagy éppen kézilabdában, de a cselgáncsra és a birkózásra még inkább igaz a fenti állítás. Nem akarok a múlton keseregni, de szegény Hajtós Bertalan a rossz nyelvek szerint azért lett (csak) ezüstérmes japán ellenféllel szemben 1992-ben (Barcelona), mert a pontot nem hozó döntő pillanatában a távol-keletieknek még csak egy aranyérmük volt…