Szilágyi László
Szilágyi László

Hidegháború a spájzban

Jó okunk van feltételezni, hogy az amerikai érdekhálóban vergődő WADA büntetései nyomán zárta ki az oroszokat a téli olimpiáról a NOB. Az érdekhálóra helyezzük a hangsúlyt.

Államilag irányított doppingolás bűntette miatt, a szocsi olimpián megszerzett 33 orosz medáliából korábban 11-et visszavett a NOB. A WADA szorgos kutatómunkával, egy-két megzsarolt és kifecsegő orosz sportdiplomata hathatós segítségével leplezte le a nagyüzemben működő orosz doppinglaborokat. Így hiába érte el a szocsi téli olimpián minden idők legjobb orosz (szovjet) eredményét a keleti blokk legnagyobb országa, ezzel nem ment semmire.


Németh Kornél
Németh Kornél 5 évig kommentáltam, most itt mondom el, mi is zajlik a 20*40-es játéktéren

Elcsalták?!

Nem tudom mi a rosszabb: gyanakodni vagy szembesülni a tényekkel? Feltételezni valamit, ami nyilvánvaló és teljesen egyértelmű, de közben egy sokadik hátsó gondolattól vezérelve bízni az ellenkezőjében, vagy megtudni azt, amire eddig is gondoltunk. Ha idáig csak feltételeztük, hogy elcsalták Lőrincz Viktor olimpiai bronzmérkőzését, (ide be lehetne szúrni az ezt kell csinálni-e bejegyzést) azt most már kijelentő módba lehet tenni. És ezen utólag semmilyen intézkedés nem változtat már…

A bulvár újságírás/olvasás mindennapi életünk része, de azért megfelelő intelligenciával helyén lehet kezelni az onnan érkező híreket. Nincs abban semmi kivetnivaló, ha az ember nyitott szemmel jár a világban, mert talán pont a bulvár tulajdonságai (pofátlanság, rámenősség, a tények kiszínezése) kellettek ahhoz, hogy a Borsban megjelenhessen: szándékosan gáncsolták el Lőrincz Viktort.


Németh Kornél
Németh Kornél 5 évig kommentáltam, most itt mondom el, mi is zajlik a 20*40-es játéktéren

Trónfosztás

Új a király, új a királynő, pedig „csak” annyi történt, hogy a dán férfiak és az orosz hölgyek nyerték meg az olimpiai kézilabdatornát. Hogy a sikerük teljesen megérdemelt, azt talán az jelzi a legjobban, hogy a triplázásra készülő uralkodókat győzték le a koronázás előtt. Mikkel Hansent képtelenség volt megállítani, Oroszország meg végigverte az egész mezőnyt.

Azt már az olimpia előtt is tudtuk, hogy a dánok legjobbja mostani fizimiskáját nézve egy Axl Rose bőrbe bújt úr az űrből, de amit Mikkel Hansen csinált ezen a tornán arra nem nagyon vannak szavak. Nem szeretnék túlzásokba esni, de milyen jelzőt lehet arra mondani, aki az egyenes kieséses szakaszban Szlovéniának, Lengyelországnak és Franciaországnak 26 gólt rámol be, úgy, hogy nyolc alatt egyik meccsen sem áll meg? Nem is csoda, hogy a torna legjobbja lett, ott van az álomcsapatban, a gólkirályi címről egyetlen találttal maradt le.


Németh Kornél
Németh Kornél 5 évig kommentáltam, most itt mondom el, mi is zajlik a 20*40-es játéktéren

Ezt kell csinálni-e?

Nem rajongok a birkózásért, de az olimpiákon mindig figyelemmel követem a magyarok szereplését. Mivel egyébként nem nézem, nem is értek hozzá. Ezeket a sorokat olvasva gondolatban az ország háromnegyede bólogathatott.

Az elmúlt két napban viszont ez, a szakértőnek egyáltalán nem nevezhető tömeg (is) egy emberként ugrott talpra (értsd: hőbörgött, méltatlankodott, káromkodott, csalást kiáltott), amikor előbb Bácsi Pétertől, majd Lőrincz Viktortól vettek el egy-egy érmet az olimpián. Bácsi elődöntője egyetlen kamuponttal dőlt el, Lőrincz bronzcsatájában pedig az utolsó kamupont döntött.

 

Azokban a sportágakban, ahol a játékvezetők kezébe adnak emberi sorsokat, mindig lesznek nagy tragédiák. Itt nyugodtan gondolhatunk egy utolsó percben meg nem adott büntetőre fociban vagy éppen kézilabdában, de a cselgáncsra és a birkózásra még inkább igaz a fenti állítás. Nem akarok a múlton keseregni, de szegény Hajtós Bertalan a rossz nyelvek szerint azért lett (csak) ezüstérmes japán ellenféllel szemben 1992-ben (Barcelona), mert a pontot nem hozó döntő pillanatában a távol-keletieknek még csak egy aranyérmük volt…